• امروز : دوشنبه - ۷ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : 17 - شعبان - 1445
  • برابر با : Monday - 26 February - 2024

خط و نقد

آقاتهرانی: لیست مشترک شورای ائتلاف انقلاب و جبهه پایداری ۲ سرلیست دارد تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله سیدمحمد بجنوردی – خط و نقد | اخبار ایران و جهان حمله به یمن به جز بی‌ثباتی در منطقه دستاورد دیگری نخواهد داشت – خط و نقد | اخبار ایران و جهان بررسی گزارش تداوم رشد اقتصادی و روند کاهشی نرخ تورم – خط و نقد | اخبار ایران و جهان اسامی ۳۰ نامزد ائتلاف امنا در حوزه انتخابیه تهران معرفی شدند – خط و نقد | اخبار ایران و جهان سفیر جدید ایران در تایلند با امیرعبداللهیان دیدار کرد – خط و نقد | اخبار ایران و جهان آیت‌الله اعرافی: باید انتخاباتی با شکوه برگزار کنیم و جشن بگیریم – خط و نقد | اخبار ایران و جهان نقش ویژه رسانه ها در امیدآفرینی و افزایش مشارکت در انتخابات – خط و نقد | اخبار ایران و جهان «اعتماد به جمهور مردم و اسلام» راه غلبه بر مشکلات است – خط و نقد | اخبار ایران و جهان مجلس خبرگان خاص «روحانیون» و «آقایان» نیست – خط و نقد | اخبار ایران و جهان

0

انتخابات مهمترین ابزار تجلی اراده و حاکمیت ملت است – خط و نقد | اخبار ایران و جهان

  • کد خبر : 9901
  • ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
انتخابات مهمترین ابزار تجلی اراده و حاکمیت ملت است – خط و نقد | اخبار ایران و جهان

امام جمعه موقت تهران، خاطرنشان کرد: او با الهام از اندیشه ژرف و تفکر قرآنی خویش در محضر قرآن کریم و پیامبر اعظم (ص) و خاندان علم، عصمت و طهارت حضور یافت و شخصیت انسانی، علمی، قرآنی و ملکوتی او شکل گرفت و به معنای واقعی کلمه، جان و روح او از کلمه «وَلَا تَقْفُ […]امام جمعه موقت تهران، خاطرنشان کرد: او با الهام از اندیشه ژرف و تفکر قرآنی خویش در محضر قرآن کریم و پیامبر اعظم (ص) و خاندان علم، عصمت و طهارت حضور یافت و شخصیت انسانی، علمی، قرآنی و ملکوتی او شکل گرفت و به معنای واقعی کلمه، جان و روح او از کلمه «وَلَا تَقْفُ مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ» سیراب شده بود و در پرتوی عالی‌ترین حیات عقلانی، علمی و برهانی قدم برمی‌داشت.

وی ادامه داد: او با آراستگی به عالی‌ترین مدارج ایمان و عمل صالح قله‌های رفیع تقوا را فتح کرد و مرزهای دانش، علم و معرفت را درنوردید. این عالم بزرگوار و شخصیت‌های در تراز او، ترجمان روشنی از خطبه متقین «از خطبه‌های مشهور امیر مؤمنان علی (ع)» هستند. طبق این خطبه، دانش آموختگان در مدرسه قرآن، پیامبر عظیم القدر اسلام و خاندان عصمت و طهارت آراسته به فضائل هستند.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد، با اشاره به ابعاد شخصیتی انسان‌های متقی، بیان کرد: منطق برهانی، سخن و قول سدید، اندیشه مبتنی بر اصول و مبانی مستحکم، میانه‌رو و معتدل، اعتدال تمام زوایای آشکار و پنهان زندگی چنین انسانی را فرا گرفته است و در این قله رفیع از کمال در اوج تواضع و فروتنی، عالی‌ترین مرتبه عبودیت و بندگی قرار دارند و دیده از آنچه خدا نمی‌پسندد، پوشیده‌اند.

وی ادامه داد: آن‌ها عالی‌ترین سطوح طهارت در اندیشه و اخلاق و رفتار را به نمایش گذارده‌اند، این عالی‌ترین ویژگی این مردان الهی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، تصریح کرد: حضرت آیت الله مرعشی نجفی در تبیین ابعاد شخصیت این حکیم الهی به این نکته اشاره می‌کنند که او در رفتار و سجایای اخلاقی مربی انسان‌ها بود و پیش از آنکه کلام و قلم او راه را برای هدایت افراد جامعه هموار کند، رفتار او مربی انسان‌ها بود.

وی افزود: شخصیت‌هایی مانند امام بزرگوار و حضرت آیت الله بهجت، مردانی که شما شاهد بودید و حیات الهی آن‌ها را رصد کردید، فرزانگان تربیت یافته در مدرسه قرآن و اهل بیت هستند. شهید بزرگوار آیت الله مطهری، آیت الله شهید بهشتی شهید متفکر برجسته انقلاب اسلامی، آیت الله مصباح یزدی فیلسوف و حکیم برجسته حوزه علمیه قم و جهان تشیع از شاگردان برجسته علامه طباطبایی هستند. این شخصیت‌ها در پرتو این چهره برجسته آراسته به فضائل، دانش و معرفت تربیت شده‌اند.

مشارکت در انتخابات نماد اراده ملت برای تعیین سرنوشت خود است

وی در ادامه به دیدار اخیر اعضای شورای نگهبان با رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در دیدار اعضای شورای نگهبان به مقوله انتخابات و ضرورت فراهم آوردن زمینه مشارکت پرشور مردم اشاره فرمودند و در آغاز سال جاری به چند راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در انتخابات پرداختند، مشارکت از آشکارترین نوع مشارکت سیاسی در جوامع مردم سالار است و نماد اراده ملت برای تعیین سرنوشت جمعی و سیاسی خود می‌باشد.

انتخابات مهمترین ابزار تجلی اراده و حاکمیت ملت است

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مشارکت گسترده سیاسی شهروندان، گروه‌ها و احزاب در انتخابات نقش تعیین کننده‌ای در تحکیم پیوند دولت و ملت و گردش نخبگانی و جابجایی قدرت ایفا می‌کند و مهمترین ابزار تجلی اراده و حاکمیت ملت است.

وی افزود: رقابت سیاسی یکی از مهمترین عوامل افزایش مشارکت و حضور فعال در کنار صندوق‌های رای است. رقابت پیش نیاز مشارکت پرشور می‌باشد که رهبری معظم در دیدار اخیر اعضای شورای محترم نگهبان بر او تاکید فرمودند.

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد گفت: در این راستا باید اشاره کنم تصمیمات بعضی از هیات‌های اجرایی، عالمانه، خردمندانه و همسو با این مبانی و اصول نبود و مورد نقد صاحب نظران دغدغه مند و مسئولین ارشد اجرایی قرار گرفت.

وی افزود: امیدوارم با برنامه‌ریزی صحیح و احساس مسئولیت دولتمردان و ملت عزیز شاهد حضور اقتدار آفرین ملت بزرگ ایران در انتخابات پیش رو باشیم.

فلسطین پاره تن اسلام و غزه پاره تن فلسطین است

حجت الاسلام ابوترابی‌فرد در ادامه به مقاومت فلسطینیان در مقابل صهیونیست‌ها اشاره کرد و گفت: بیش از ۴۰ روز از مقاومت اقتدار آفرین مردم غزه می‌گذرد. فلسطین پاره تن اسلام و غزه پاره تن فلسطین است. خدای بزرگ امام موسی صدر را در جایگاه که زیبنده اوست مقرب دارد، این مرد تحول آفرین می‌فرمود، ما اسرائیل را شر مطلق می‌دانیم، در حد مطالعاتم هیچ نهادی را خطرناک‌تر از این رژیم نمی‌شناسم.

وی افزود: شکل‌گیری ماندگاری این نهاد، این رژیم کودک‌کش به حمایت کامل و تمام عیار سیاسی، نظامی و اقتصادی آمریکا است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بر اساس پروژه انگلیسی و اعلامیه غیرقانونی بالفور در سال ۱۹۱۹ میلادی زمینه تولد این رژیم منحوس فراهم گردید و با مدیریت انگلستان و در نهایت آمریکا در سال ۱۹۴۸ میلادی تولد نامشروع او شکل گرفت.

در عملیات طوفان الاقصی هیمنه رژیم صهیونیستی فروپاشید

وی افزود: این رژیم در طول حدود ۷۰ سال با کشتار و قتل‌عام مسلمانان و مسیحیان و اشغالگری و تجاوز سرزمین مظلوم فلسطین را تصرف کرد و با حمایت قدرت‌های غربی و ایالات متحده تا امروز حیات ننگین متزلزل و عنکبوتی او ادامه داشته است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد تصریح کرد: رژیم اشغالگر یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها و عوامل بحران‌زا در منطقه خاورمیانه و جامعه جهانی بوده است.

وی افزود: با پیروزی شگفت انگیز و غرور آفرین اطلاعاتی و نظامی مجاهدان فلسطینی در عملیات طوفان الاقصی، هیمنه اطلاعاتی نظامی دفاعی و امنیتی این رژیم جعلی فروپاشید.Source link

لینک کوتاه : https://khatonaghd.ir/?p=9901

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
بازی های آسیایی بازی های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲ بازی‌‎‎های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ باشگاه استقلال تهران باشگاه پرسپولیس بسکتبال تمرینات تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال آلومینیوم اراک تیم فوتبال استقلال تهران تیم فوتبال استقلال خوزستان تیم فوتبال الاتحاد عربستان تیم فوتبال النصر عربستان تیم فوتبال الهلال عربستان تیم فوتبال امید ایران تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان تیم فوتبال سپاهان اصفهان تیم فوتبال شمس آذر تیم فوتبال صنعت نفت آبادان تیم فوتبال فولاد خوزستان تیم فوتبال نوجوانان ایران تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال پیکان تهران تیم ملی بسکتبال تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی والیبال ایران تیم ملی کاراته تیم ملی کشتی آزاد تیم‌فوتبال تراکتور جواد نکونام رضا عنایتی رقابتهای انتخابی المپیک فدراسیون فوتبال فوتبال قهرمانی آسیا لیگ برتر فوتبال ایران لیگ قهرمانان فوتبال آسیا مسابقات قهرمانی آسیا مسابقات قهرمانی جهان والیبال وزارت ورزش و جوانان وزنه برداری کرونا کشتی کشتی آزاد کشتی فرنگی